ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ “Black Friday” шопинг лудило со картичките на American Express

Датум на објава: 27.11.2019

Време зa читање: 2 минути

Почнувајќи од овој петок 29-ти ноември започнува “black Friday” шопинг лудилото за корисниците на American Express картичките издадени од Силк Роуд Банка АД Скопје.

Со секоја трансакција со картичките направена на ПОС терминал во продавниците на Zara, Massimo Dutti, Straparius, Bershka, Pull & Bear, Superdry, Springfield, Women’secret, Levi’s, Mango, Parfois и Timberland, корисниците добиваат 10% поврат на средствата од износот на направената сметка со картичките. Повратот на средствата се однесува за сите купени производи во продавниците, без ограничување и без разлика дали производите се веќе со намалени цени на попуст или не.

Прочитајте и ...  Се бараат работници за 8.000 работни места

За треската да е уште поголема, повратот на средства од 10% ќе важи во сите горенаведени продавници и во текот на наредната недела односно заклучно до 4-ти декември.

Силк Роуд Банка АД Скопје е единствен и ексклузивен издавач на American Express картичките. Доколку сеуште немате аплицирано за Аmerican Express картичка, истото можете да го сторите во експозитурите на банката, на веб страницата www.silkroadbank.mk или на телефонските броеви 02/3203 555 или 02/3289 477.

Прочитајте и ...  Според LinkedIn ова се 10-те најбарани работни места во светот за кои не ви треба диплома


Тагови: American Express, Black Friday, Силк Роуд банка АД Скопје,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: