ПОВЕЌЕ

  Кариера

  Шеста година по ред ОКТА додели стипендии за постдипломци на УКИМ

  Во рамките на програмата „Нова Генерација“, ОКТА и годинава , им додели стипендии на студенти на втор циклус студии во учебната 2022/2023 година од...

  Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45. сесија на Клубот на истражувачите

  Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45. сесија на Клубот на истражувачите, којашто ќе се одржи на 23 декември 2022 година (петок),...

  АКАДЕМИЈАТА ЗА ПИЛОТИ НА WIZZ AIR ГО ЗАСИЛУВА РЕГРУТУВАЊЕТО НА КАДЕТИ

  Wizz Air, најбрзо растечката и еколошки најодржлива авиокомпанија во Европа на глобално ниво, денес објави дека го засилува регрутирањето за својата Pilot Academy, водечка...

  Младите истражувачи можат да доставуваат трудови за Годишната награда на Народната банка за 2023 година

  Народната банка ги повикува сите заинтересирани млади истражувачи да поднесат свој труд на Конкурсот за Годишната награда за најдобар труд од областа на макроекономијата...

  ,,ПАРИ” ДОЗНАВА: Нина Групер ги пакува куферите за Србија, ќе биде директор на онлајн платформата Ананас

  Нина Ангеловска, иако беше министерка за финансии, во јавноста ќе остане запаметена како Нина Групер. Не е ни чудо, ако се земе предвид дека...

  Бизнис правилата на Брус Ли

  Актерот Брус Ли не беше само голема американска ѕвезда и симбол на азиската боречка култура, и на екранот и во реалноста, туку и поп...

  СН финансии го стартуваше својот Business Academy Hub

  Економскиот Факултет во Прилеп, при Универзитетот Св.Климент Охридски од Битола и компанијата СН Финансии ДОО Битола објавија дека започнаа заеднички проект, како дел од...