ПОВЕЌЕ

  Пари

  4646 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Догодина ќе се троши најголемиот Буџет во износ од 4 милијарди и 25 милиони евра.

  Детали од буџет 2021 - повеќе пари од даноци, планирани и локалните избори. Догодина ќе се троши историски најголемиот Буџет во износ од 4 милијарди...

  Граѓаните ќе имаат на располагање 764.000 евра за субвенции за енергетска ефикасност

  Буџетот на Министерството за економија за 2021 година ќе изнесува 826 милиони денари, или 13,4 милиони евра. Од овие средства, 130 милиони денари (2,1...

  Конечно Македонска пошта ја одбра замената за Еуростандард банка

  По изминати два месеца, конечно Управниот одбор на Македонска пошта на денешната седница ја прифати понудата на Халк банка АД Скопје,  која наместо Еуростандард...

  Какви се очекувањата на Гранит АД Скопје за периодот што следи

  Светската пандемија Ковид-19 се очекува да има силно влијание врз светската економија, а следствено на тоа и врз македонската економија во наредниот период. Влијанијата...

  Работодавачите обединети во „Бизнис Европа“: Погледи се свртени кон договорот за новиот буџет

  Веќе е ноември, а новиот европски буџет вреден 1,8 милијарди евра за наредниот седумгодишен период сè уште не доби светло на Европскиот парламент. Нервозата...

  Брз потрошувачки кредит од Шпаркасе Банка до 180 000 денари

  Кога ненадејно ќе се отворат нови потреби, важно е да се обратиш во банката на која и веруваш! Остави ги сите грижи зад себе и...

  „Фич”: Здравите основи на банкарскиот сектор имаат значаен придонес за ублажување на шокот од пандемијата

  Рејтинг агенцијата „Фич" го потврди кредитниот рејтинг за нашата земја на ББ+, со негативен изглед, којшто главно ја отсликува неизвесноста поради вториот бран на пандемијата на ковид-19. Потврдувањето на кредитниот рејтинг...

  ,,Мој кеш” потрошувачки кредит од Стопанска банка АД Скопје

  Мој кеш е револвинг потрошувачки кредит, поврзан со картичка на Стопанска Банка АД Скопје која може да се користи само за подигнување на готовина...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  3,875СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles