ПОВЕЌЕ

  Личен Развој

  Милјардерот Фил Најт: „Сакале или не, животот е игра“

  Фил Најт, моментално има 82 години и е  основач на „Најк“. Поранешен сметководител, Најт открил за време на постдипломските студии дека сака да биде...

  11 цитати на Опра Винфри

  Американската медиумска личност Опра Винфри е рангирана за најбогата афро американка на 20. век, таа е најголем афро американски филантроп на сите времиња, милијардер и според...

  Седум инспиративни лекции за претприемништвото

  Фразата „прсти да излижеш“ настанала како резултат на хедонистичките побуди на оние кои уживаат во најдобро приготвеното пилешко во светот. Урбаната легенда вели дека...

  [Галерија] Комерцијална банка горда на своите маратонци

  Со одличен настап на 16-от Виз Ер Скопски маратон, 24 вработени од Комерцијална банка АД Скопје уште еднаш потврдија дека упорноста и вербата во...

  5-минутна рутина со која ќе имате далеку подобар работен ден

  За успешен почеток на работниот ден и извршување на утринската рутина, потребно е да одделите неколку минути пред почеток на работно време со цел...

  Три најдобри практики на одличните лидери кои градат успешен тим

  Управувањето со тим е напорна работа, без оглед дали го правите тоа со децении или за прв пат стапувате во улогата на лидер. Потребна...

  Неколку совети за да ја зголемите интернет продажбата

  Пандемијата ја зголеми побарувачката за купување преку интернет, но не секој може да се избори за својот дел од колачот. За да можете да...

  Пет едноставни правила за успех

  Градење бизнис и претприемништво бара уникатен талент и љубов кон вашата кариера. Станува збор за можност и способност да го откриете вашиот сон. Постојат многу...

  ТОП пет занимања за светските патници

  Дигиталните номади добиваат се поголема важност, а овој процес е дополнително забрзан со пандемијата Ковид-19, бидејќи излегува дека работникот не мора да биде врзан...