Рекоа за парите – Т. Харф Екер

Датум на објава: 12.03.2020

Време зa читање: < 1 минутa

„Богатите луѓе: Јас го создавам животот. Сиромашните луѓе: Животот ми се случува на мене” Т. Харф Екер

Т. Харф Екер, роден на 10. јуни, 1954 година е автор, бизнисмен и мотивациски гуру. Тоа е познат по неговите теории за богатството и мотивацијата. Автор е на книгата „Тајните на Милионерскиот Ум.”

Екер е роден во Торонто, Канада и живеел таму во текот на детството. Како млад, Екер се преселил во САД и започнал повеќе од 10 различни компании пред да има успех со продавница за фитнес производи. Потоа започнува синџир на фитнес продавници и последователно го губи своето богатство заради лошо управување. Екер започнал да ги анализира односите што ги имаат богатите луѓе со своите пари, и тоа го доведува до развој на теории.


Тагови: еспресо, личен развој, мудрости, рекоа за парите, Т. Харф Екер, цитати,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: