КБ Прво пензиско друштво ве едуцира: Како изгледа структурата на портфолиото распределено по валути?

Датум на објава: 04.09.2019

#КБедукација
Доколку сте член на КБ Прв отворен задолжителен пензиски фонд, структурата на портфолиото распределено по валути изгледа вака:


Тагови: КБ Прво пензиско друштво,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: