КБ ЕДУЦИРА: Е-ЧАС БРОЈ 3 – Инвестициони фондови кои се тргуваат на Берза

Датум на објава: 29.08.2019

Време зa читање: < 1 минутa

КБ Прво Пензиско Друштво преку серија кратки информативно-едукативни анимирани видеа ве едуцира.

Погледнете и разберете ШТО СЕ ИНВЕСТИЦИОНИ ФОНДОВИ КОИ СЕ ТРГУВААТ НА БЕРЗА во видеото!

КБ Прво Пензиско друштво

Инвестициони фондови кои се тргуваат на берза

 

Прочитајте и ...  Волстрит изгледа оптимистички после објавените резултати за вакцината против Ковид-19

Тагови: Берза, инвестиции, КБ Едуцира, КБ Прво пензиско друштво а.д. Скопје, портфолио,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: